عوامل تغییردهنده اندازه سینه خانم ها

عوامل مختلفی باعث تغییر حالت سینه خانم ها می شوند که در این مطلب به مهم ترین عوامل تغییر دهنده اشاره خواهیم کرد.

عوامل اصلی که باعث تغییر اندازه سینه می شوند!

دو عامل نخست که بر روی حالت سینه خانم ها تاثیر می گذارند ژنتیک و بلوغ هستند. در دوران بلوغ سینه خانم ها شروع به رشد می کند و تا پایان این دوره ادامه دارد و اندازه نهایی را نیز ژنتیک مشخص می کند.

سایر عواملی که باعث تغییر اندازه سینه می شوند!

در طول دوره زندگی نیز برخی عوامل دیگر به طور موقت یا دائم بر روی اندازه سینه ها تاثیر می گذارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

افزایش یا کاهش وزن 

هیچ غذایی بر روی اندازه سینه ها تاثیر نمی گذارد و این باور که خوردن مواد غذایی حاوی استروژن باعث بزرگ شدن سینه ها می شود، کاملا اشتباه است. آنچه اندازه سینه ها را تحت تاثیر قرار می دهد، افزایش یا کاهش وزن است که در نتیجه خوردن انواع غذاها رخ می دهد.

رابطه جنسی

در زمان رابطه جنسی برانگیختگی، حس تحریک شدن و فشار خون باعث می شوند که گردش خون به سمت سینه ها افزایش پیدا کرده و سینه ها ملتهب یا کمی بزرگتر شوند. برخی شواهد نشان داده اند که سینه خانم ها در زمان رابطه جنسی تا 25 درصد اندازه طبیعی خود بزرگ می شود. اما این افزایش اندازه کاملا موقتی است و پس از اتمام رابطه جنسی به حالت اول خود برمی گردد.

ورزش

با افزایش فعالیت و کاهش میزان چربی بدن، بافت چربی اطراف سینه ها نیز کاهش پیدا می کند. ورزش کردن باعث افزایش عضلات بدن می شود و می تواند به قوام و ایست بهتر سینه ها کمک کند.

قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری گاهی منجر به تجمع آب در بدن شده و افزایش وزن موقتی را در پی دارند، این امر منجر به افزایش موقتی اندازه سینه ها نیز می شود. برخی خانم ها نیز با مصرف قرص های ضد بارداری احساس تحریک پذیری بیشتری در سینه های خود دارند.

زمان تخمک گذاری

در زمان تخمک گذاری سطح هورمون های استروژن و پروژسترون نوسان پیدا می کنند و گردش خون به سمت سینه ها افزایش پیدا می کند. این امر باعث پر شدن سینه ها و همچنین حساسیت بیشتر آنها می شود.

عادت ماهانه (پریود)

طبق بررسی های انجام شده نوسانات هورمونی مهم ترین عامل تغییر اندازه سینه ها هستند. بنابراین در زمان پریود، به دلیل تاثیر استروژن بر روی بافت های سینه، سینه ها بزرگ تر و پرتر می شوند.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن باعث کاهش اکسیژن در سلول ها می شود و کاهش اکسیژن بر روی بافت های بدن به طور کل تاثیر می گذارد و منجر به افتادگی آنها می شود. خانم های سیگاری معمولا سینه های افتاده و شل دارند.

یائسگی

در دوران یائسگی به دلیل کاهش سطح استروژن در بدن اندازه سینه ها کوچک می شود. کاهش استروژن باعث کاهش بافت سینه می شود.

 

منبع:

  • https://www.healthline.com/health/breast-shapes
  • http://seemorgh.com/health