29 اسفند 1396
A+ R A-

تحقیقات مولکولی

با شناخت ساختار DNA دو رشته ای روش های مولکولی ظهور پیدا کرد و با ابداع PCR روش های مولکولی دچار تحول شگرفی شدند.چندی بعد از روش های Microarray,Real time PCR,Fish روشهای دیگر به کمک دانشمندان آمد.

تکنیک های مولکولی در اصل مطالعه زیست شناسی در سطح مولکولی است این حوزه دارای وجوه مشترکی با زیست شناسی،شیمی و به طور خاص با علم ژنتیک و بیوشیمی می باشد.

بحث عمده در این تکنیک ها استنباط برهم کنش بین سیتم های درون سلولی من جمله بر هم کنش های RNA,DNA و پروتئین است به علاوه چگونگی تنظیم این برهم کنش ها مورد بررسی قرار میگیرد.

اگرچه محققین در این حوزه از تکنیک های ذاتی مختص به ژنتیک مولکولی و زیست شناسی مولکولی بهره می برند،امروزه این تکنیک ها با روشهای علوم ژنتیک و بیوشیمی ترکیب شده و هیچ مرز تعریف شده و مشخص بین این مباحث وجود ندارد.

تکنیک هایی که در این قسمت انجام می شود شامل استخراج DNA از داخل سلول ساخت پلاسمید، Real-time PCR، الکتروفوز DNA، الکترو فوز RNA،تست لوسی فراز و غیره است.

در بخش تحقیقات ملوکولی آزمایشگاه بوعلی با تکیه بر توان متخصصین امر و امکانات پژوهشی بالای موجود امکان انجام پژوهش های پیچیده بالینی و مولکولی در آن فراهم می باشد بخشی از این امکانات منحصر به این مرکز در شهر قم است.

 

بیمه های طرف قرارداد

تامین اجتماعی - خدمات درمانی -نیروهای مسلح -ایرانیان - بنیاد شهید - سایر اقشار و حمایتی - کمیته امداد - روستائیان و عشایر - دانا - سینا - ایران - صدا و سیما - جهاد دانشگاهی - شرکت نفت فلات قاره و بانک ها...

نمایش افراد حاضر درسایت

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم