29 اسفند 1396
A+ R A-

انگل شناسی

علم میکروبیولوژی از سال ۱۶۷۴ هنگامی که آنتوان لوون هوک، با عدسی شیشه‌ای خود دنیایی از موجودات ریز را در قطره آب برکه مشاهده کرد پایه گذاری شد و اکنون پس از گذشت دهه ها با پیشرفتهای شگرفی که در این شاخه از علم  بوجود آمده ، آنرا تبدیل به یکی از علوم اصلی در شاخه زیست شناسی نموده است.

میکرب‌شناسی یا میکروبیولوژی دانشی است که درباره  این جانداران بسیار ریز یا میکروارگانیسم‌ها بحث و گفتگو می‌کند. جاندارانی که در میکروبیولوژی بیشتر بررسی می‌شوند شامل پروکاریوتهایی نظیر باکتری‌ها و  ویروسها و همچنین یوکاریوت‌هایی مانند قارچ و تک سلولی‌ها یا پروتوزوئرها می‌باشد.

یکی از شاخه های این علم , میکروبیولوژی پزشکی است که بررسی اثر میکروارگانیسمها بر روی سلامتی و ایجاد بیماریهای مختلف در انسان را پی گیری می نماید و در این راه مهمترین ابزار آن آزمایشگاه های میکروب شناسی و تشخیص طبی بوده که از جمله بخشهای موجود در آزمایشگاه بوعلی می باشد.

ما در این بخش با استفاده از با کیفیت ترین مواد و به روز ترین ابزارهای موجود در کشور و همچنین با به کارگیری کادری مجرب با تحصیلات تخصصی ارائه دهنده خدمت به بیماران محترم می باشیم.

 

زیست‌شیمی یا بیوشیمی یا شیمی حیات مطالعهٔ فرایندهای شیمیایی در سازواره‌های زیستی است. زیست‌شیمی با ساختار و عمل‌کرد اجزاء سلولی مثل پروتئین‌ها، کربوهیدارت‌ها،لیپیدها، اسیدهای نوکلئیک، و انواع دیگر زیست‌مولکول‌ها سر و کار دارد. هدف زیست‌شناسی شیمیایی پاسخ دادن به سوال‌هایی است که از زیست‌شیمی ناشی می‌شوند.دانش بیوشیمی که در آن از روش های شیمیدانان برای درک و شناخت فرایند های فناوری زیستی که درون موجودات زنده استفاده میشود اهمیت فراوانی دارد تمام گیاهان وجانوران از ترکیب های شیمیایی ساخته شده‌اند ووظیفه ی بیوشیمیست ها آن است که ساختمان این مواد و نقش آنها را در حیات موجودات زنده بررسی وشناسایی کنند .

بیمه های طرف قرارداد

تامین اجتماعی - خدمات درمانی -نیروهای مسلح -ایرانیان - بنیاد شهید - سایر اقشار و حمایتی - کمیته امداد - روستائیان و عشایر - دانا - سینا - ایران - صدا و سیما - جهاد دانشگاهی - شرکت نفت فلات قاره و بانک ها...

نمایش افراد حاضر درسایت

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم