معرفی یوسرن بوعلی

 

  • يوسرن (USERN) شبكه ي جهاني آموزش و پژوهش علمي است كه مخفف Universal Scientific Education and Research Network می باشد. اين شبكه در اواخر سال ٢٠١٥ تاسيس و اساسنامه آن نوشته شده است.
  • يوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علميِ اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهايت پيشرفت علم براي اهداف غيرنظامي و مصالح عمومي در ٢٢ رشته علمي در دنيا ايجاد شده است. اجراي پروژه هاي علمي بين المللي، بين رشته اي و ايجاد بستري براي ارتباط بهتر ميان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنيا از برنامه هاي پيش روي اين شبكه است. موسس يوسرن، دكتر نيما رضائي هدف از تاسيس اين شبكه را از بين بردن هر گونه مرزی براي علم و دانش مطرح مي كند. مرزهاي بين رشته هاي مختلف با فوق تخصصي شدن رشته ها روز به روز بيشتر مي شود و مرزهاي جغرافيايي هم مي تواند مانع پيشرفت سريع علم شود. مرز ديگري كه در روابط علمي افراد به چشم مي خورد مرز ميان دانشمندان با تجربه و پژوهشگران و دانشمندان جوان است. ايجاد يك شبكه علمي جهاني براي گسترش ارتباطات علمي بدون مرز بين رشته اي، مرز جغرافيايي و مرز ميان دانشمندان با تجربه و جوان چشم اندازي است كه يوسرن براي رسيدن به آن در تلاش است. 
  • سی و ششمين دفتر شبكه بين المللی يوسرن در مركز آزمايشگاه تشخيص پزشكی بوعلی استان قم در روز شنبه 1397/7/28 با حضور دکتر سید امیر مومنی و دکتر محمد خازنی و جمعی از اساتید و دانشجویان در بخش تحقیقات و توسعه آزمایشگاه بوعلی افتتاح گردید.
  • یوسرن بوعلی امیدوار است تا با کمک دانشجویان و پژوهشگران رشته های مختلف گامی هرچند کوچک در ارتقا فعالیت های علمی استان قم بردارد و به همین منظور آمادگی خود را برای شروع همکاری با مراکز مختلف اعلام می نماید.