کارگاه خون گیری و تزریقات

◀️ کارگاه خون گیری و تزریقات توسط دفتر یوسرن آزمایشگاه بوعلی با همکاری انجمن ژنتیک دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد.

04-(2).jpg

روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 11 و 12 بهمن 1397 برای یوسرن بوعلی روزهای به یادماندنی بودند. بیش از 90 دانشجو و فارغ التحصیل رشته های مختلف در دوره ی دو روزه ی خونگیری و تزریقات یوسرن بوعلی شرکت کردند. اما این همه چیز نبود...

13-(1).jpg

کارگاه دو روزه خون گیری و تزریقات که توسط یوسرن آزمایشگاه بوعلی و با همکاری انجمن ژنتیک دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد با شرکت بیش از 90 دانشجو از رشته های مختلفی همچون ژنتیک، میکروبیولوژی، داروسازی، زیست شناسی سلولی و دکتری حرفه ای پزشکی به اتمام رسید. این کارگاه به شیوه ای برنامه ریزی شده بود تا ضمن آموزش یکی از اساسی ترین مراحل کارهای تحقیقاتی به دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف، آنها را در جهت برطرف کردن نیازهای اولیه و انجام امور روزمره خود توانمند سازد. در این کارگاه به دانشجویان جوان و با انگیزه انواع روش خونگیری، انواع لوله ها و ضد انعقادها، ضد انعقادهای مناسب کارهای مولکولی و سیتوژنتیک، شرایط پایداری نمونه ها، شرایط انجام آزمایش های مختلف و هم چنین روش های مختلف تزریق به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد.
17.jpg
اکنون شرکت کنندگان در این کارگاه دو روزه قادر خواهند بود که با درک بهتر از مفاهیم تئوری و عملی نمونه گیری، خون گیری و تزریقات، وارد بخش عملی کارهای تحقیقاتی شده و علاوه بر آن مطمئن هستند که بخشی از مهارت های لازم برای استخدام در آزمایشگاه را  آموزش دیده اند.
 
7.jpg

در کارگاه نمونه گیری و خونگیری، ابتدا دکتر فتوحی مفاهیمی هم چون انواع نمونه ها، انواع لوله های آزمایش، ضدانعقاد مناسب هر آزمایش، شرایط انجام و نگه داری نمونه ها، و نحوه خون گیری را به شرکت کنندگان آموزش دادند. سپس خانم مقدم و آقای گائینی به صورت عملی خون گیری را با شرکت کنندگان تمرین کردند.
 
15.jpg

در روز دوم خانم مهدیه حسینی ابتدا اصول ایمنی و بهداشتی تزریقات و سپس انواع روش تزریق داروها و ... را آموزش دادند. در بخش عملی شرکت کنندگان تحت نظر خانم حسینی بر روی مدل، مفاهیم آموزش داده را تمرین نمودند.
 
27.jpg

این اولین کارگاه از مجموعه کارگاه های نظری و عملی بود که یوسرن آزمایشگاه بوعلی برای دانشجویان و علاقه مندان به علم، کارهای تحقیقاتی و امور بالینی فراهم کرده بود. امید است با آشنایی بیشتر دانشجویان رشته های مختلف و انجمن های دانشجویی دانشگاه های مختلف استان با یوسرن، شاهد پیشرفت روز افزون دانشجویان و فارغ التحصیلان و تحقق اهداف یوسرن در استان قم باشیم.
 
20-(1).jpg