کشف روش جدید برای مقابله با پیری

کشف روش جدید برای مقابله با پیری

1398/02/12

◀️ عنوان

کشف روش جدید برای مقابله با پیری

◀️ پژوهشگران با بررسی هایی که در این زمینه انجام داده اند، به این نتیجه قطعی رسده اند که ارتقای سیستم ایمنی روشی موثر برای مقابله با کهولت سن و درمان بیماری های ناشی از ان است.

🔺 کشف روش جدید برای مقابله با پیری‼️

آزمایشاتی که در این زمینه بر روی برخی حیوانات و از جمله موش ها انجام شده، نشان می دهد که تقویت سیستم ایمنی انها که به حذف سلول های از کار افتاده کمک کرده، باعث شده تا حدی نشاط و جوانی به آنها بازگردد.

* پژوهشگران با بررسی هایی که در این زمینه انجام داده اند، به این نتیجه قطعی رسده اند که ارتقای سیستم ایمنی روشی موثر برای مقابله با کهولت سن و درمان بیماری های(Diseases) ناشی از ان است.

با افزایش سن انسان سلول های بدن دیگر تکثیر نشده و در حالت جنینی و بدون کارکرد باقی می مانند. همین امر منجر به ابتلای انسان به بیماری های مختلف و التهاب هایی در نقاط مختلف بدن می شود.

* محققان می گویند روش هایی را برای معکوس کردن روند پیرشدن سلول های بدن ابداع کرده اند که باعث می شود انها دوباره قابلیت های دوره جوانی خود را به دست آورند. بدین منظور از نوعی پروتئین استفاده می شود که آزمایش آن در بخش هایی از بدن حیوانات گوناگون موثر بوده است.

از این پروتئین برای تولید دارویی موسوم به ABT-737 استفاده شده که در محیط آزمایشگاهی نیز روند تخریب سلول های پیر را معکوس کرده است. البته این دارو(medicine) هنوز مجوزهای لازم را برای استفاده عمومی به دست نیاورده است.

◀️ منبع

شفا آنلاین
 

نویسنده

محسن احمدی

  • کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی

  • کارشناس علوم آزمایشگاهی

  • دستیار پژوهش در بخش تحقیقات و توسعه آزمایشگاه تشخیص پزشکی بوعلی قم

  • مدیر دفتر و مسئول امور دانشجویی شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی (یوسرن) در بوعلی

  •