همه چیز درباره سرطان کولورکتال - بخش اول

همه چیز درباره سرطان کولورکتال - بخش اول

1398/02/12

◀️ عنوان

همه چیز درباره سرطان کولورکتال
 

🔺 سرطان کولورکتال (CRC)‼️

سرطان کولورکتال سومین سرطان شایع در دنیا می باشد که هر ساله در حدود 1.4 میلیون نفر به آن مبتلا می‌شوند. که سهمی در حدود 9.7 درصدی در میان کل سرطان ها در سال دارا بوده است. همچنین هرساله بیش از ششصد هزار نفر بر اثر ابتلا به سرطان کولورکتال جان خود را از دست می دهند که در ایلات متحده آمریکا دومین عامل مرگ و میر بر اثر ابتلا به سرطان می باشد.
* طبق آخرین گزارش WHO درسال 2018  درباره میزان شیوع سرطان در ایران بیش از صد و ده هزار نفر به سرطان مبتلا شده اند کهCRC جایگاه سوم را در هر دو جنس (زن و مرد) به خود اختصاص داده است. نرخ شیوع آن برابر با 25 مورد در هر صد هزار نفر می باشد.
CRC بیماری خاموشی است که برای به وجود آمدن آن نیاز به گذشت چندین سال یا حتی چندین دهه می باشد که در طی آن علائم خاصی مانند خونریزی یا درد برای تشخیص آن تا زمان ماستاتیک شدن آن وجود ندارد. به طور معمول برای تبدیل شدن یک آدنوم به کارسینوما در حدود هفت الی ده سال زمان نیاز است. که این فاصله زمانی این اجازه را به ما می‌دهد تا تشخیص زودرس CRC راحتتر باشد. در حقیقت سرطان کولورکتال یک بیماری چندعاملی است که در آن تغییرات ژنتیکی و اپی ژنتیکی متفاوتی در ایجاد آن موثر هستند. بعضی از این تغییرات که در سلول های مخاطی روده بزرگ و رکتوم اتفاق می افتد شامل تغییر در بیان آنکوژن ها، ژن های سرکوبگر تومور، ژن های اصلاح کننده جورشدگی های ناهمگون، ژن های تنظیم کننده چرخه سلولی می باشد. همگی این اتفاق در فرایندی به نام تبدیل آدنوم-کارسینوما رخ می دهد که همراه با تغییر در ژن های مسئول به وجود آورنده سرطان است. علاوه بر این موارد شیوه زندگی و رژیم غذایی تاثیر به سزایی در پیشروی و به وجود آمدن این سرطان دارند. علاوه بر آن بعضی از مطالعات اخیر نشان می دهد که بعضی از میکروب‌ها نقش در به وجود آوردن CRC دارند.

🔺 عوامل خطر CRC:

افزایش سن، مهم ترین عامل خطر برای اکثر سرطان ها است. برای اکثریت افراد، عامل اصلی در ابتلاCRC ، افزایش سن است. خطر ابتلا به این نوع سرطان پس از سن 50 سال به طور چشمگیری افزایش می یابد؛ 90٪ از کل CRC ها بعد از این سن تشخیص داده می شوند. سایر عوامل خطر سرطان کولورکتال عبارتند از:

1- سابقه خانوادگی CRC در فامیل درجه اول به ویژه قبل از 55 سالگی.
2- سابقه فردی به آدنوم های کولورکتال، CRC یا سرطان تخمدان
3- شرایط ارثی، از جمله پولیپوزیز آدنوماتوز فامیلی (FAP) و سندرم لینچ (سرطان کولورکتال غیرپولیپوزیز ارثی (HNPCC)
4- سابقه فردی به بیماری التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو مزمن دائمی یا کولیت کرون
5- مصرف بیش از حد الکل
6- استعمال دخانیات
7- نژاد یا قومیت (میزان شیوع و مرگ و میر CRC در آمریکایی های آفریقایی تبار نسبت به سایر نژادها بالاتر است)
8- چاقی


◀️ منبع

آزمایشگاه اریترون

نویسنده

محسن احمدی

  • کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی

  • کارشناس علوم آزمایشگاهی

  • دستیار پژوهش در بخش تحقیقات و توسعه آزمایشگاه تشخیص پزشکی بوعلی قم

  • مدیر دفتر و مسئول امور دانشجویی شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی (یوسرن) در بوعلی

  •