آیا رنگ مو خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد؟

آیا رنگ مو خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد؟

1398/09/18

◀️ عنوان

آیا رنگ مو خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد؟

🔺 مقدمه

 مطالعه ای که به تازگی منتشر شده به بررسی ارتباط بین محصولات آرایشی مرتبط با مو و سرطان پستان پرداخته است. این یافته ها باعث ایجاد نگرانی شده است، بنابراین در اینجا نتایج این مطالعه را بررسی می کنیم.

🔺  شیوع سرطان پستان

به طور کلی ، در حدود 1 از 8 زن در طول زندگی به سرطان پستان مبتلا می شود.
اگرچه میزان شیوع سرطان پستان در بین زنان سفیدپوست غیر اسپانیایی از لحاظ تاریخی بالاتر از زنان سیاهپوست غیر اسپانیایی بوده است، اما در دهه های اخیر میزان سرطان پستان در بین زنان سیاه پوست افزایش یافته است.
امروزه میزان سرطان پستان در بین زنان سیاه پوست و سفید مشابه است. با این حال ، به گفته نویسندگان مطالعه:

"زنان سیاه پوست به احتمال زیاد به انواع تهاجمی سرطان پستان مبتلا می شوند و پس از تشخیص سرطان پستان می میرند."

دانشمندان در تلاشند تا عوامل خطرساز مرتبط با سرطان پستان را مشخص کنند و مشتاق هستند بدانند چرا نابرابری های ناشی از نژاد رخ می دهد.
این مطالعه که اکنون در ژورنال بین المللی سرطان منتشر شده است، بر روی محصولات آرایشی مرتبط با مو متمرکز شده است. به طور خاص، در این مطالعه، محققان در مورد رنگ مو و صاف کننده های شیمیایی مو که به طور دائم یا نیمه دائمی موها را "شل می کنند" تحقیق کرده اند.

🔺  محصولات آرایشی مو و خطر ابتلا به سرطان پستان

با گذشت سالها، تعدادی از تحقیقات به نقش احتمالی محصولات آرایشی مرتبط با مو در سرطان اشاره کرده اند. همانطور که نویسندگان مطالعه توضیح می دهند:

"محصولات آرایشی مرتبط با مو حاوی بیش از 5000 ماده شیمیایی هستند که برخی از آن ها خاصیت جهش زایی دارند و عملکرد غدد درون ریز را مختل می کنند."

مطالعات قدیمی تر نشان داده است که مواد شیمیایی خاصی در رنگ مو باعث ایجاد تومور در غدد پستان موش ها می شوند.
با این حال، مطالعاتی که به دنبال ارتباط بین محصولات آرایشی مرتبط با مو و سرطان پستان در جمعیت های انسانی بوده اند، نتایج متناقضی را نشان داده اند.
نویسندگان مطالعه اخیر، مستقر در انستیتوی ملی علوم بهداشت محیط ، جلوه ای تازه را ارائه داده اند. آنها تصمیم گرفتند صاف کننده مو را در تحلیل خود بگنجانند، زیرا مطالعات قبلی عمدتاً آنها را نادیده گرفته بودند. نکته مهم این است که به گفته نویسندگان، این مواد شیمیایی صاف کننده "عمدتاً توسط زنان تبار آفریقایی استفاده می شوند".
از آنجا که ترکیبات محصولات آرایشی مرتبط با مو بسته به اینکه تولید کنندگان آنها را به زنان سفید پوست یا سیاه پوست عرضه می کنند متفاوت هستند، برای نویسندگان مطالعه این سئوال ایجاد شد که آیا این ممکن است این محصولات در نابرابری مشاهده شده در میزان بروز سرطان پستان نقش داشته باشد.
محققان برای تحقیق، داده هایی از یک مطالعه مشخص را در اختیار گرفتند. این مجموعه داده شامل اطلاعات 50،884 زن 35-74 ساله بود. دانشمندان به طور متوسط برای 8.3 سال زنان را مورد بررسی و مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان این مطالعه با اینکه سابقه خاصی در مورد سرطان پستان نداشتند، اما حداقل یک خواهر مبتلا به سرطان پستان داشتند.
به عنوان بخشی از مطالعه، محققان طیف گسترده ای از متغیرها، از جمله سن، وضعیت یائسگی، وضعیت اقتصادی اقتصادی و تاریخ تولید مثل را در مطالعه خود جای دادند. از همه مهم تر، آنها همچنین به اطلاعات مربوط به استفاده شرکت کنندگان در محصولات مراقبت از مو دسترسی داشتند.
آنها دریافتند که زنانی که در 12 ماه قبل از ثبت نام در مطالعه مرتباً از رنگ مو استفاده می کردند 9٪ بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پستان بودند.
به طور خاص ، هنگامی که دانشمندان میزان استفاده از رنگهای دائمی را ارزیابی کردند ، دریافتند که زنانی که هر 5-8 هفته از این محصولات استفاده می کردند، خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهند. در بین زنان سفید پوست، خطر 8٪ افزایش یافته است. در بین زنان سیاه پوس، خطر این بیماری 60٪ افزایش یافته است.
نویسندگان این مطالعه هیچ ارتباط معنی داری بین سرطان پستان و استفاده از رنگهای نیمه ماندگار یا موقت مشاهده نکردند.
وقتی آنها به صاف کننده موهای شیمیایی نگاه کردند، نتیجه گرفتند که زنانی که هر 5-8 هفته یا بیشتر از آنها استفاده می کردند، 30٪ خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها افزایش یافته بود. در این حالت، بین زنان سفید پوست و سیاه تفاوت معنی داری وجود نداشت، هرچند شایان ذکر است که به نظر می رسید زنان سیاه پوست بیشتر از این محصولات استفاده می کنند.

🔺  نگاه دقیق تر به آمار و ارقام ارایه شده

مهم است که این ارقام را مورد بررسی قرار دهیم. درصدهای اشاره شده در بالا ریسک نسبی را توصیف می کند که محققان تمایل دارند به آن توجه کنند زیرا اعداد نمایشی تر به نظر می رسند.
به عنوان مثال ، مطالعات نشان داده اند كه زنانی كه روزانه دو یا چند مشروبات الكلی بنوشند ، خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها 50٪  افزایش می یابد. به عبارت دیگر ، در طول عمر و در مقایسه با زنانی که نوشیدنی نمی نوشند ، این زنان 50٪ بیشتر احتمال ابتلا به سرطان پستان را دارند و این بدان معنا نیست که آنها به احتمال 50٪ به سرطان پستان مبتلا خواهند شد.
در جمعیت عمومی ، همه ی زنان به احتمال 12٪ در طول زندگی خود به سرطان پستان مبتلا خواهند شد. بنابراین، اگر این خطر را 50٪ افزایش دهیم ( نصف 12% مساوی است با 6%)، این خطر تا 18٪ افزایش می یابد.
با توجه به موارد گفته شده بار دیگر به مطالعه مذکور باز می گردیم، اگر چه افزایش 60 درصدی خطر ابتلا به سرطان پستان در بین زنان سیاه پوست نتیجه قابل توجهی است، اما خطر واقعی تشخیص سرطان جدید در جمعیت مورد مطالعه کمتر از 1٪ در سال بود. این بدان معنی نیست که موضوع ارزش پیگیری ندارد. هرگونه افزایش خطر سرطان مهم است ، اما درک آمار کمک می کند تا موضوع روشن تر شود.

🔺  محدودیت های مطالعه

مانند هر مطالعه دیگری ، رابطه مشاهده شده ممکن است به عواملی دیگری وابسته باشد. مسئله بالقوه دیگر این است که هر شرکت کننده در مطالعه حداقل یک نفر از بستگان درجه یک داشته که سرطان پستان را تجربه کرده است. همانطور که نویسندگان توضیح می دهند ممکن است تعمیم پذیری این یافته ها را محدود کند.
با این حال، با در نظر گرفتن همه موارد، این یک مطالعه بزرگ بود و یافته ها ارزش پیگیری را دارند.
دکتر دیل سندل، محقق مطالعه، اعتقاد دارد:

"ما در معرض موارد بسیاری قرار داریم كه به طور بالقوه می تواند در بروز سرطان پستان نقش داشته باشند و بعید است كه هر عامل منفرد بتواند به تنهایی میزان خطر ابتلا به سرطان پستان را مشخص کند. اگرچه خیلی زود است  تا توصیه ی محکمی داشته باشیم، با این حال اجتناب از این مواد شیمیایی، کاریست که زنان می توانند برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان انجام دهند."

 

اقتباس از www.medicalnewstoday.com

 

نویسنده

محسن احمدی

  • کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی

  • کارشناس علوم آزمایشگاهی

  • دستیار پژوهش در بخش تحقیقات و توسعه آزمایشگاه تشخیص پزشکی بوعلی قم

  • مدیر دفتر و مسئول امور دانشجویی شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی (یوسرن) در بوعلی